منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرمنابع آزمون کارشناسی ارشد هنر منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرمنابع آزمون کارشناسی ارشد هنر منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر, منابع آزمون ارشد هنر, منابع کنکور کارشناسی ارشد هنر, منابع آزمون هنر, منابع کنکور هنر, آزمون هنر, کنکور هنر, کنکور ارشد هنر, کنکور کارشناسی ارشد هنر, ازمون کارشناسی ارشد هنر, ازمون هنر, ازمون ارشد هنر

طبقه بندی موضوعی
  • ۱
  • ۰

          تحلیل آزمون کارشناسی ارشد سال 95 مجموعه هنرهای تصویری و طراحی (کد 1358)

 

فرهنگ هنر ادبیات ایران و جهان

 

با مقایسه سؤالات آزمون سال 95 با آزمون سال 94 در این درس متوجه خواهیم شد که به مباحث تاریخ ادبیات ایران و جهان نسبت به سال گذشته به طور یکسان توجه شده است. همچنین همانند آزمون سال 94 مبحث تاریخ هنر ایران از نظر طراح از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است. سؤالات مربوط به مبحث تاریخ نقاشی جهان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و اینکه در سال 95 از مبحث اسطوره سؤالی طرح نشده است. با توجه به سؤالات سال 95 به نظر می‌رسد بیشتر تست‌ها از کتاب های هنر در گذر زمان از هلن گاردنر، تاریخ هنر جنسن، نقد ادبی از سیروس شمیسا، حقیقت و زیبایی بابک احمدی، دایره المعارف هنر از رویین پاکباز، نقاشی ایران از دیروز تا امروز رویین پاکباز، تاریخ ادبیات در ایران ذبیح الله صفا، مکتب‌های ادبی سید رضا حسینی و در جستجوی زبان نو از رویین پاکباز، طرح شده بود که همه ی این منابع در کتاب درسی مؤسسه سنجش امیرکبیر گنجانده شده است.

متأسفانه امسال نیز سازمان سنجش برای سؤال 36، دو گزینه ی صحیح انتخاب کرده است.

 

فن شناسی عکاسی

 

در آزمون سال 1395 از مبحث فیلم ها و ظهور و چاپ، شاهد 7 سؤال هستیم در صورتی که در آزمون سال 1394 از این مبحث تعداد 3 تست آمده بود. تعداد سؤالات از مبحث عکاسی دیجیتال در آزمون سال 95 کاهش قابل توجهی داشت در سال 94 از این مبحث 5 سؤال طرح شده بود در صورتی که در آزمون 95 تنها یک سؤال به این مبحث اختصاص یافته است. در مبحث لنزها هم با کاهش تعداد سؤالات در آزمون 95 مواجه هستیم به نحوی که امسال 3 سؤال و سال قبل به تعداد 4 سؤال از این مبحث را می بینیم. در مباحث دیگر مثل فیلترها و حرکات دوربین تعداد سؤالات تغییری نکرده است و به ترتیب 1 و 3 سؤال آورده شده اند.

به صورت کلی می توان گفت که سؤالات آزمون سال 95 بیشتر جنبه مفهومی دارند و مربوط به مباحث عملی می باشند و تا زمانی که داوطلب با دوربین و در لابراتوار کار نکرده باشد نمی تواند به آن ها پاسخ دهد. در نتیجه آزمون سال 95 در مقایسه با آزمون 94 بسیار دشوارتر می-باشد.

 

مبانی نظری عکاسی

 

در آزمون سال 1395 هم مثل آزمون سال 1394 طراح سؤال بیشتر به جنبه-های تاریخی و حفظی اهمیت داده است. از لحاظ تعداد سؤال هایی که به مباحث مختلف پرداخته اند با تغییرات زیادی مواجه هستیم اما سطح کلی سؤالات آزمون سال 95 را می توان هم تراز با آزمون سال 94 در نظر گرفت. مبحث تاریخ عکاسی ایران در آزمون سال 95، 4 سؤال به خود اختصاص داده است در صورتی که در آزمون سال 94، تنها 2 سؤال از این مبحث آورده شده بود. در بحث عکاسی معاصر ایران تعداد سؤال ها در آزمون 95 تنها یک سؤال است اما در آزمون سال 94 تعداد 3 سؤال داشتیم. در آزمون سال 95 دوباره با افزایش سؤالات مبحث نظریه عکاسی مواجه هستیم در آزمون امسال 4 سؤال از نظریه عکاسی آمده اما در سال 94 تنها یک سؤال از این مبحث آورده شده بود. در آزمون سال 95 تعداد سؤال هایی که نام صاحب کتاب یا عکاس را می خواهند بیشتر شده است. در این آزمون 5 تست نام صاحب کتاب و 2 تست نام عکاس را خواسته است. بصورت کلی می توان گفت میزان دشواری آزمون 95 با 94 یکسان می باشد.

 

نقد هنری و ادبی

 

با توجه به سؤالات آزمون سال 95 بیشترین توجه به مبحث نقد هنری شده است و 50 درصد از حجم سؤالات را به خود اختصاص داده است در حالی که در آزمون سال 94 تنها 25 درصد از حجم سؤالات مربوط به این قسمت بوده است. مابقی مباحث همچون سال گذشته مورد توجه قرار گرفته اند. همچنین درصد سؤالات مفهومی بیشتر از سال گذشته شده و در مجموع می توان گفت سؤالات سال 95 دشوارتر بوده است. با توجه به سؤالات سال 95 به نظر می‌رسد بیشتر تست‌ها از کتاب های دایره المعارف هنر از رویین پاکباز، نقد ادبی سیروس شمیسا، آشنایی با آرا متفکران، تاریخ فلسفه در جهان اسلامی حنا الفخوری، مکتب های ادبی سید رضا حسینی طرح شده بود که همه ی این منابع در کتاب درسی مؤسسه سنجش امیرکبیر گنجانده شده است.

 

زبان عمومی و تخصصی

 

سؤالات زبان رشته هنرهای تصویری و طراحی در آزمون 95 مانند سال های گذشته از 30 تست اعم از 15 تست زبان عمومی و 15 تست زبان تخصصی تشکیل شده است.10 تست زبان عمومی مربوط به واژگان عمومی بود که همگی آن ها در کتاب"Barron`s 1100 Words You Need To Know" موجود است و با خواندن آن ها دانشجو مشکلی از بابت این قسمت نخواهد داشت. 5 سؤال بعدی زبان عمومی مربوط به گرامر می باشد که در قالب کلوز تست آمده است و سطح آن نسبت به سال پیش تفاوتی نداشته است. برای زدن تست های این قسمت باید غیر از دانش گرامر متن را نیز ترجمه کنید. سطح کلی این 15 تست نسبت به سال پیش تغییری نداشته است.

سؤالات زبان تخصصی این رشته دارای 3متن تقریباً متوسط بوده و سطح دشواری آزمون امسال نسبت به سال پیش تفاوت چندانی نداشته است.


www.iau.ac.ir دانشگاه آزاد

www.sanjesh.org سازمان سنجش آموزش کشور

www.msrt.ir وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری


  • ۹۶/۰۷/۱۸
  • منابع آزمون هنر منابع آزمون هنر

آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

آزمون های آزمایشی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

ارشد هنرهای تصویری و طراحی

ارشد گرافیک بدون کنکور

بسته های آموزشی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

جدید ترین منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

جزوات کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

دانشگاههای کارشناسی ارشد گرافیک

دروس امتحانی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

سنجش تکمیلی امیرکبیر

سوالات آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

مشاوره آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

منابع آزمون ارشد هنرهای تصویری و طراحی

منابع آزمون ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۶

منابع آزمون ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۷

منابع آزمون ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۸

منابع آزمون ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۹

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی تضمینی

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی سراسری

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۶

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۷

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۸

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۹

منابع ارشد گرافیک

منابع کارشناسی ارشد ارتباط تصویری

منابع کارشناسی ارشد عکاسی

منابع کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی

منابع کنکور کارشناسی ارشد تصویرسازی

منابع کنکور کارشناسی ارشد نقاشی

منابع کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

پروژه عملی ارشد ارتباط تصویری

کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی دانشگاه آزاد

کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی